Düşük Bütçeli Film – Deadly Tower of Monsters

 

Hepimiz hayatımızın bir döneminde Yeşilçam izlemiş insanlarızdır. Kaliteli yapımları bir kenara koyacacak olursak, eski dönemde Türk sinema sektörünün varoluşsal krizleri, kendini bir yere koyma çabası derken zamanında baya “ilginç” filmler izleme fırsatımız oldu. Ayakta ölen adamdan tutun daha binlerce örneği var. Peki neden yazıya Yeşilçam ile giriş yaptım? Çünkü Türkiye, Yeşilçam denen gerçekliği yaşarken Amerika’da da durumlar aslında pek farklı değildi, evet o dönemlerde baya kaliteli yapımları var ancak, en basitinden elimizde Sharknado gibi bir örnek var. Deadly Tower of Monsters da biraz onun gibi ancak hayır, köpek balıkları ile dolu bir fırtına yok elimizde.

Herkesin utandığı bir geçmişi vardır.

 

Işıklar, Kamera, LAZER!

Deadly Tower of Monsters tam da yukarıda anlatmaya çalışıp büyük ihtimalle anlatamadığım kafada bir oyun. Eski, düşük bütçeli bir bilim-kurgu filmini oynuyoruz burada. Arka planda sürekli “filmin” yönetmeni ve yönetmenin yardımcısının “film” hakkındaki yorumlarıyla beraber ilerlediğimiz oyunda genellikle yönetmenin şurada bütçemiz azdı o yüzden şunu şöyle yaptık demeleri, arada bir attığı güzel taşları ile eğlenceli bir yapım var karşımızda. Oyunumuz tam izometrik denemesede ona yakın bir kamera açısı ile oynanıyor.

 

Üstteki fotoğrafta gördüğünüz üç farklı karakterle de oynayabildiğimiz oyunda her karakterin kendine ait bir yeteneği var o yüzden bölümlere göre karakter değişimi yapmak önemli bir unsur. Yeri geldiğinde yandaki fotoğrafta olduğu gibi serbest düşüş yaparak düşmanlarımızı mıhladığımız oyun aslında öyle size harika bir hikaye sunuyor denemez. Daha çok “çerez” dediğimiz vakit geçirmek veya kafa dağıtmak için oynayabileceğiniz bir oyun kendileri. Oyunun mekanikleri çok zor değil ancak bazen düşmanların renginin zeminle yakın tonlarda olabilmesi görüş açısından zorlayabilir sizi. Ne yazık ki oyun hakkında söylenebilecek çok bir şey bulamadım ben ancak yine de sizin böyle bir şeyin varlığından haberiniz olsun tabii.

 

Künye:

Yayınlanma tarihi: 19 Ocak 2016
Geliştirici:  ACE Team
Tür: Shoot’em up, Macera
Platformlar: PS4, PC
Yayıncılar: Atlus

Deadly Tower of Monsters

5.4

Hikaye

4.0/10

Grafik

6.0/10

Müzik

5.0/10

Oynanış

6.7/10

Artıları

  • 80'lerin eski filmlerine bolca gönderme
  • Basit ancak eğlenceli

Eksileri

  • Hikaye çöp
  • Görüntü göz yorucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: