Bitmeyen Çile – Devil Daggers

Bir oyun düşünün ki adrenalin, kanserlik ve eşsiz bir eğlence bir arada olsun. Bir de bu oyunu FPS yapın. İşte o zaman karşınıza çıkacak ilk oyunlardan biri Devil Daggers olacaktır. FPS lerin Dark Souls’u tek bir başarıma sahip olmasına rağmen dünyada bunu hakkıyla elde edenin az olduğu ( Başarım botlarını saymazsak) bir yapım kendisi. Bu yazı çok uzun olmayacak zira kendisi hakkında denecek çok fazla şey yok. Ancak yarın bir gün denk gelirseniz, en azından karşınıza ne çıkacak bilin.

 

Her şeyin Başlangıcı

Her şey bu altın kılıcı alarak başlıyor. Böyle dediğime bakmayın oyunda gram hikaye yok, hatta şöyle ki oynayışınıza göre oyunu 5 saniyede bile bitirebilirsiniz çünkü kendisi fazlasıyla acımasız. Yapmanız gereken bir görev yahut elinizden tutan biri yok. Kılıcı aldığınız gibi başlıyorsunuz, amacımız hayatta kalmak. Aldığımız silah ile gelen biçimsiz, şeytani yaratıkları öldürüp kaçarak ne kadar uzun süre yaşayacağımızı test etmek, başka bir nanesi yok oyunun. Yandaki görsel yapımcının şu an üstünde çalıştığı ve gelecek güncelleme ile oynadığınız oyunun üstten tekrarını göstereceğiniz bir şey. Üstten gördüğünüz kalabalığa iyi bakın, çünkü bunca şeyi ve hatta çok daha fazlasını birinci şahıs kamerasından görüp, kaçıp, öldürüp, hayatta kalmanız gerekiyor. Oyun tamamen 5-10 dakikalığına girip sinir stres atmak için ( veya olmak için) ideal.

Birisi kolay mı dedi?

Çok ahım şahım grafikleri olmasada oyunun sesleri fazlasıyla ürpertici. Bir anda önünüze bakarken arkanızdan bir şeyin sizi öldürmesi ( ki tek yiyorsunuz) canınızı sıkacak ayrı bir faktör. Ancak dediğim gibi, hızlı ve çabuk biten vakit geçirmelik bir oyun arıyorsanız bu oyun tam sizlik. Başlarda size tek bir başarımı olduğundan da bahsetmiştim, altta gördüğünüz gibi tek bir başarım var ve bu başarımın başarılma yüzdesi fazlasıyla düşük. Hatta şu haberde yazdığına göre 24 Şubat 2016 tarihinde bu başarımı Steam üzerinde başaran sadece tek bir kişi varmış. Peki nedir bu imkansıza yakın başarım? Çok zor(!) bir şey değil, sadece 500 saniye boyunca hayatta kalabilmek. Kısacası toparlayacak olursam, hızlı eğlenceli bir aksiyon oyunu arayanlar için Devil Daggers güzel bir seçim. Hatta rekabeti sevenler için bulunmaz bir nimet çünkü her oyunun sonunda bu oyunu oynayan insanlar arasında kaçıncı olduğunuzun bir listesi var. Artık övünç mü utanç mı bilemem ancak ben 70.000 lerde olan biri olarak fazlasıyla mutluyum..

 

Aşağıdaki videodan az çok ne demek istediğimi anlayacaksınız.

 

Künye:

Çıkış tarihi: 18 Şubat 2016
Tür: FPS, Aksiyon
Geliştirici: Sorath
Yayıncı: Sorath
Platformlar: PC, Linux

7.7

Grafik

7.5/10

Müzik

7.5/10

Oynanış

8.0/10

Artıları

  • Hızlı
  • Adrenalin yüklü

Eksileri

  • Sadece videoyu seyredin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: