Bağışlanma – Jotun

Eğer İskandinav mitolojisine ilgi duyan biriyseniz bugün sizin gününüz, çünkü bugün blogumuza konuk olan Jotun tamda bu ilginiz için yapılmış bir oyun olabilir. El yapımı çizimleriyle birlikte güzel bir sanatsal tını yakalayan Jotun, güzel vakit geçireceğiniz bir yapım. Germen dil ailesinden gelen kelime eski Norveçcede “dev ırklarından biri, tanrıların düşmanı” anlamına geliyor. Oyunun da temasını az çok isminden çıkarsakta ben yine de incelememi yapacağım tabii.

 

Babamı Gururlandıracağım

 

Peki nedir Jotun’un hikayesi? Dünya üzerinde yaşayan her savaşçı gibi Thora’nın da tek bir arzusu vardı, o da Valhalla’ya gidip babası ve diğer tanrılarla kaldıracağı bir kadeh! Ancak Valhalla’ya gitmek zordur çünkü Valhalla kapılarını en amansız savaşçılara açar ve ne yazık ki Thora onlardan olamadı. Utanç dolu bir biçimde ölen Thora böylelikle Valhalla’ya gitme hakkını kaybetmiştir ancak bunun için savaşmak isteyen Thora tanrılarla yaptığı anlaşmaya göre eğer 5 Jotunu da öldürürse Valhalla’ya gidebilecektir. Durum böyle olunca 9 diyarı da dolaşmalı ve karşısına çıkan ne kadar kötücül yaratık ve Jotun varsa kellesini almalı. Böylelikle hikayemiz de başlamış oluyor. Hem macera hem de yer yer bulmaca ögelerini içinde barındıran oyunda birbirinden farklı 9 diyara gitmek eşsiz bir deneyim. Üstünde çalışıldığı her halinden belli olan oyunda, bölümleri geçip tanrılardan alacağınız kutsamalarla beraber hikayenizi tamamlamalı ve hakkınız olan yere, Valhalla’ya , gitmeye hak kazanmalısınız!

 

Cennete açılan kapı

 

Görseller açısından daha öncede belirttiğim gibi, elle çizilmiş  harika olan görseller, temaya uygun sizi gaza getirecek muhteşem ezgiler, düşmanlarınızın kopmuş kellesi ve Valhalla! Eğer bir savaşçının macerasını yaşamak istiyorsanız, kontrolleri hiç de zor olmayan sadece yer yer bulmacaları zorlayabilen veya bazen nereye gideceğiniz konusunda kafanızın karışabileceği ancak gerçek bir savaşçı gibi tüm bunların da üstesinden geleceğiniz Jotun’u oynamalısınız!

Künye:

Çıkış tarihi: 29 Eylül 2015
Geliştirici: Thunder Lotus Games
Tür: Aksiyon, Macera
Platformlar: PS4, Xbox One, PC, macOS, Linux
Yayıncı: Thunder Lotus Games

7.8

Hikaye

8.5/10

Grafik

8.0/10

Müzik

7.5/10

Oynanış

7.0/10

Artıları

  • Teması
  • Grafik ve Müzik

Eksileri

  • Bazen ne yapacağınızı bulabilmek zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: