Güzel Hakaretler – Oh… Sir!! The Insult Simulator

Merhabalar, bugün sizlere birine hakaret edip nasıl hiç bir şekilde olumsuz bir sonuç alamayacağınızın taktiğini vereceğim. Hayır, bu vereceğim taktikleri ne yazık ki günlük hayatınızda uygulamayacaksınız ancak yine de birisine sinirlendikten sonra o söyleyemediklerinizi, içinizden atamadıklarınızı atmaya yardımcı olacağımı düşünmekteyim. Lafı çok uzatmadan başlayalım isterseniz.

 

Zevkle Hakaret Etmek

Oh… Sir!! The Insult Simulator bir “hakaret etme simülatörü” tam anlamıyla. Bir sürü farklı karakter barındıran ve her karakterin kendi “yumuşak noktası” bulunan oyunun amacı, karşınızdakine olabildiğince kallavi ve en önemlisi gramer kurallarına uygun bir hakaret etmek. Öncelikle şunu belirteyim, oyun ciddi bir İngilizce bilgisi istiyor. Hem kelime hem gramer açısından, yoksa hem ne oynadığınızı anlarsınız hem de karşınızdaki size hakaretleri yağdırır siz de cevap veremezsiniz. Ancak daha detaylı girişmeden önce şunu belirteyim, oyun “hakaret etmek” üzerine kurulu “küfür” değil. Yani oyunda fucklar, shitler havada uçuşmuyor. Bu küçük detayı da verdiğime göre biraz daha detaylı incelemeye başlayalım!

Üstteki fotoğraf aslında Oh… Sir!! The Insult Simulator’u açıklayan bir fotoğraf. Gelin, fotoğraf üzerinden oyuna bir bakalım. Öncelikle oyunun bir kaç farklı sahnesi var ve her sahne küçük bir girizgah ile başlıyor. Mesela yukarıdaki tren kompartmanı sahnesinde bir yer kavgası üzerine başlıyor “kavgamız”. Ekranda ortada gördüğünüz yazıların olduğu beyaz yer iki tarafın da o tur boyunca kullanabileceği kelimeler. Yani sadece bizim kullanabileceğimiz değil, böylelikle tam kafamızda bir cümle şekillendirmişken rakibimiz oradan bir kelimeyi alıp cümlemizi havada bırakabiliyor ve böylelikle fotoğrafta gördüğünüz “learn grammar” yani gramer öğren uyarısını alıp bir de üstüne az da olsa canımızdan kaybediyoruz. Sol alttaki mor kısımdaki kelimeler bize özel kelimeler ve o mor yerdeki çay kupasına basarak, çayımızdan bir yudum alıyor ve böylelikle oradaki kelimeleri değiştirebiliyoruz. Daha önce bahsetmiştim her karakterin bir “yumuşak noktası” var.

Zevkle aşağılamak

umarım size hakaret edildiğinde Mrs. Maggie gibi olmuyorsunuzdur..

Mesela Mrs. Maggie’nin yumuşak noktası yaşı ile ilgili hakaretlerken, Grisha’nın daha çok vatanına edilen hakaretler. Karşımızdakini ne kadar yumuşak noktasından vurursak o kadar çok canı gidiyor, aynı zamanda eğer aynı temaya uygun iki veya daha fazla hakareti sırayla yaparsak o da kendi içinde bir combo oluşturuyor ve bir hakaretle bir anda 90 puanlık hasar verebiliyorsunuz. Peki bu hakaret dediğimiz şeyler nasıl hakaretler? İngilizcesi olanlar için her hakarette ayrı güleceğiniz türden. Mesela “Senin annen aslında baban” veya yukarıdaki fotoğrafta kurulan cümleden alıntı yapmak gerekirse ” senin en sevdiğin oyuncu nazilerin yanında oturuyor” bunun devamını “ve senin baban böğürtlenden hoşlanan bir hödük” veya “senin eşin aslında kardeşin” gibi nice saçma ve tamamen sizin hayal gücünüze bağlı cümleler kurulabiliyor.

Çok oyunculu oyun modu seçeneği ile ister internetten başka insanlara isterseniz de aynı bilgisayar üzerinizden artık yanınızda kim varsa ona hakaret edebilirsiniz. Oh… Sir!! The Insult Simulator oturduğunuzda saatlerce başınızdan kalkamayacağınız bir oyundan ziyade, canınız sıkıldıkça girip oynayabileceğiniz güzide bir oyun.

Künye:

Çıkış Tarihi: 25 Ekim 2016
Geliştirici: Vile Monarch
Yayımcı: Good Shepherd Entertainment.
Platformlar: PC, iOSAndroid
Tür: Simülatör, Casual

 

6.8

Grafik

7.5/10

Müzik

6.0/10

Oynanış

7.0/10

Artıları

  • Karikatür karakterler
  • Eğlenceli hakaretler

Eksileri

  • Çok fazla hakaret seçeneği yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: