Kızgın Kalabalık – Okhlos: Omega

Merhabalar! Bugün sizlerle tanrıları kızdırmaya niyetlendim. Hiç antik çağları düşündünüz mü? O zamanın halkı ve Olimpos dağının zirvesinde yaşayan onlarca tanrı ve yarı tanrı. Peki ya bir gün bu halk isyan etse ne olurdu diye düşündünüz mü? God of War’da Kratos’un tanrılara olan baş kaldırısını ve tek bir adamın bile neler yapabildiğini gördük. Peki tek bir kişi bunu yapabiliyorsa bir halk ne yapar siz düşünün.. İsterseniz daha fazla uzatmadan yazı kısmına geçelim.

 

İnsanlar Kurban İstiyor

Okhlos: Omega bir filozofun düşünce seansının sonunda, artık tanrılara ihtiyaç olmadığına karar vermesine ve halkı örgütleyerek tanrılara karşı çıkmasını konu alıyor. Filozof olarak yanına gittiğimiz herkesi saflarımıza katabilirken bu öfkeli kalabalığı doğru şekilde idare etmek gerekiyor. Oyunda kazandığımız paralarla veya kalabalıktaki insanları değiş tokuş ederek güçlendirme alabiliyoruz. Bu güçlendirmeler kalabalığınıza daha fazla insan katabilme, kalabalıktakilerin daha fazla vs. gibi güçlendirmeler içeriyor. Oyunda üç farklı komut var, bir tanesi hareket etmek ki, filozof nereye giderse halk da oraya gidiyor. Diğer ikisi ise saldır veya savun, doğru zamanda savunma yapmak fazlasıyla önemli çünkü karşımızdakiler sıradan askerler değil, mitolojik yaratıklar. Kalabalığımız ise sadece sivil halktan oluşmuyor, yol üzerinde çeşitli özellikleri bulunan farklı savaşçılar, köleler veya filozoflar bularak yolumuza devam ediyoruz. Görsel açıdan fazlasıyla eğlenceli olan oyunda, kelimenin tam anlamıyla önümüze çıkan her şeyi yakıp yıkıyoruz.

 

Kim kazanacak?

Yukarıda resimde göğüsünü sansürlediğimiz Afrodit’e karşı olan savaşımızı görüyorsunuz. Kalabalığımızı Afrodit ve yaverlerinin üstüne sürerek tanrılardan intikamımızı alacak ve Yunanistan’ı özgürlüğüne kavuşturacağız. Yazıyı toparlamak gerekirse, Okhlos: Omega tamamen vakit geçirmelik, küçük ve eğlenceli bir oyun. Ne yazık ki bazen buglanabiliyor o yüzden arada sırada sizi çileden çıkartabilir ancak, genele baktığımızda oyunun şirin bir konsepti olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Künye:

Çıkış Tarihi: 18 Ağustos 2016
Geliştirici: Coffee Powered Machine
Yayımcı: Devolver Digital
Tür: Aksiyon, Strateji
Platformlar: PC

6.5

Hikaye

6.0/10

Grafik

6.5/10

Müzik

6.5/10

Oynanış

7.0/10

Artıları

  • Şirin konsept
  • Vakit geçirmek için ideal

Eksileri

  • Ekran çok çabuk karışabiliyor
  • Kalabalığı kontrol etmek zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: