Kırılgan Adamlar – Superhot

Yeni bir gün, yeni bir Indie oyunla karşınızdayım. Bugün ki konuğumuz çıktığı zaman olay olan, oynayan neredeyse herkesin beğenisini kazanmış Superhot. Gerek özgünlüğü, gerekse oynanış mekanikleri olarak çıktığı zaman deyim yerindeyse bir devrim yaratan Superhot’ı gelin beraber inceleyelim!

 

Tek Sıkımlık Can

Oyunumuz çok ilginç olmasa da bana göre ortalama üstü bir hikayeye sahip. Bir gün bilgisayarda takılırken arkadaşımızın Superhot.exe isimli bir dosya yollaması ve bu dosyayı açtıktan sonra bir nevi Superhot dünyasına sıkışmamızı ele alıyor oyun. Oyunumuzda zaman, biz hareket ettikçe akıyor ve biz hareket etmedikçe neredeyse durmuş kadar yavaş akıyor. Ancak bu inanın işleri pek kolaylaştırmıyor, çünkü fotoğrafta da gördüğünüz (Fotoğraf VR versiyonundan alınmıştır) gibi birden çok adama karşı tek başına oluyoruz ve oyun boyunca genellikle yaptığımız şey mermilerden kaçmak oluyor. Oyun boyunca elinize geçen her bir alet edevatı silah olarak kullanabiliyoruz. Düşmanlarımızın tek vuruşta öldüğü ancak bizim de tek vuruşta öldüğümüz bu “sanal” dünya aslında o kadar da masum olmayabilir.. İşin sürprizini kaçırmak istemem o yüzden gerisini anlatmayacağım ancak şu kadarını diyebilirim çok da hikaye odaklı olmayan bu oyunda ortalamanın biraz üstü bir İngilizce ile gayet zevk alabilirsiniz.

 

Kurşunlarla Dans

Yukarıdaki gifte de görebileceğiniz gibi oyun görsellik açısından fazlasıyla etkileyici -bence- , cam kırıkların içinden mermilerden kaça kaça oynadığımız oyun bana göre kesinlikle oynanmaya değer.  İçerisinde hikaye modu dışında 2 farklı mod bulunduran oyunda:

  • Endless Mode da: Hikayeye bağlı kalmadan, hayatta kalabildiğiniz kadar hayatta kalabilir.
  • Challenge Mode da: Oyunun size sunduğu meydan okumalarda hop oturup hop kalkabilirsiniz.

Ayrıca oyunun sanırım en güzel yanlarından birisi de oyunun içine entegre olmuş, yeniden oynatma (replay) sistemi. Böylelikle yaptığınız uçuk kaçık hareketleri kolayca kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Çıktığı zaman bir çok ödül almış bu oyunu sakın kaçırmayın!

Künye:

Çıkış Tarihi: 25 Şubat 2016

Geliştirici: SUPERHOT Team
Yayıncı: SUPERHOT Team
Tür: Aksiyon
Platformlar: PS4, Xbox One, PC, Linux, VR

 

7.7

Hikaye

6.5/10

Grafik

8.0/10

Müzik

7.0/10

Oynanış

9.2/10

Artıları

  • Özgün mekanikler
  • Aksiyon dolu bir oynanış
  • Tasarım

Eksileri

  • Fazla zorlaşabiliyor
  • Sürekli duyduğunuz "Superhot" sesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: