Sakın OYNAMAYIN!

Selamlar! Genellikle Indie Avcısı’nda sevdiğim, kesinlikle oynayın dediğim oyunlara yer veriyorum. Ancak sizler için güzel avlar ararken doğal olarak karşıma “olmaz olsun böyle oyun” dediğim oyunlar da çıkmıyor değil.Ben de durum böyle olunca Indie Avcısı Steam grubunun küratör sayfasında paylaştığım oyunlardan bir liste yaparak bu sefer farklı bir konsept yapmaya çalıştım. Bu listeyi hazırlamamdaki amaç kimseyi aşağılamak değil, sonuçta bağımsız bir yapımcıdan AAA kalitesinde bir oyun beklemiyorum. Ancak listedeki oyunlara bakarsanız, tamamen bir şeyleri çok kötü bir biçimde kopyalamış oyunlar bunlar. Neyse, lafı çok uzattım buyrun listeye.

 

Deadlight: Directors Cut

İncelemesini de yaptığım ve ne yazık ki bana göre verdiğiniz paranın tek bir kuruşunu hak etmeyen bir oyun. Güzel bir potansiyeli vardı aslında.

 

 

 

Okhlos: Omega

Bu listede yer alacak ve incelemesini yaptığım son oyun. Aslında “o” kadar kötü değil, ancak vaktinizi harcamaya inanın değmez. Şirin oyundu, ancak oynamasanız da olur.

 

 

Zombie Lane Survival

Her açıdan rezalet bir oyun. Donald Trump üzerinden dikkat çekeceğini sanan geliştirici ne yazık ki ortaya çok kötü bir iş çıkarmış.

 

 

Rocketbirds: Hardboiled Chicken

Büyük umutlarla aldığım ve oynadıktan sonra “bu ne be” dediğim bir hayal kırıklığıdır kendisi. Oynanış çok sıkıcı, sesler aynı rezalet.

 

 

Void Raiders

Açıkçası oyuna sadece 3 dakika dayanabildim. Piksel art tercih eden oyun bir noktada o kadar karışıyor ve birbirine giriyor ki neler olduğunu anlayamadım. Eğer türün sıkı fanatiği değilseniz boşverin.

 

 

 

Benim sakın oynama listem bu şekildeydi, tabii ki türün sevenine göre bu “sakın oynamayın” değişebilir. Ancak genele baktığımızda bana göre pek başarılı olamamış, geliştirilmesi gereken bir sürü yönü olan oyunlar bunlar. Peki ya sizin “sakın oynama” dediğiniz oyunlar neler?

2 thoughts on “Sakın OYNAMAYIN!

 • 04/29/2018 tarihinde, saat 2:32 pm
  Permalink

  Deadlight konusunda ağır saçmalamışsınız.

  Yanıtla
  • 04/29/2018 tarihinde, saat 2:43 pm
   Permalink

   Merhaba, Deadlight genel olarak sevilen bir oyun ancak bana göre uzak durulması gereken bir oyun. Oyuna baktığımızda oyunun bugları, kontrol sıkıntıları olduğu aşikar(gamepad kullanırken bile). Bunun dışında yapılan seslendirmenin “acemiliği” ve hiçbir yenilik getirmeyişi de ne yazık ki bu oyunu bana göre kötü yapıyor. Evet, sonu çok iyiydi gerçekten öyle bir son beklemiyordum, o konuda beni hazırlıksız yakaladı. Ancak oyunun geneline baktığımızda ortada ne özgün bir konu ne de baika bir şey var.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: