Indie Avcısı’nın Radarına Takılanlar!

Kış soğuklarının iyiden iyiye kendini hissettirdiği, bu soğuk ve amansız günlerde Lord Gaben bizden yüceliğini esirgemedi ve her sene olduğu gibi bu sene de bizi indirimleriyle kutsadı. Bu kutsama sayesinde binlerce oyun fazlasıyla uygun fiyatlara düştü. Büyük bütçeli diye tabir ettiğimiz AAA lerde olan indirimler herkesin gözünü kamaştırırken biz bağımsız oyun sevenlerin de yüzü güldü. Gelin bu kış indirimlerinde alınabilecek, bütçe ve bilgisayar dostu olan tabiri caizse küçük esnafın yaptığı oyunlardan size önerdiklerime bir göz atalım! Kırmızı renkli başlıklara tıklayarak öncesinde Indie Avcısı’nda yazılmış yazıma gidebilir ve daha detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz!

 

To the Moon:

Bir insanın hayallerini gerçekleştirmek için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Peki ya bu insanın hayalinin altında aslında bambaşka sebepler varsa? To the Moon kalbinize dokunacak bir hikaye ile size duygu dolu saatler vaat ediyor. Not: Oyundan zevk almanız için iyi bir İngilizce şart.

 

Dead Cells:

Orhun Kayaalp öneriyor serimizde de önerdiğimiz, Indie yapımların Dark Souls’u ünvanını rahatça taşıyabilecek bir Roguelike oyun kendileri.

Beholder:

Eğer siz de bir yandan oynamayı bir yandan da sorgulamayı seven insanlardansanız bu hikaye odaklı, seçimlerin fazlasıyla önemli olduğu oyunu seveceksiniz.

Old Man’s Journey:

Kesinlikle yüreğinize dokunacak bir hikayeye sahip Old Man’s Journey. Eğer siz de güzel müzikler, basit ancak zevkli mekanikler, bazen zorlasa da genel olarak basit bulmacalar ancak aynı zamanda sanatsallığı ve hikaye anlatımı ile sizi ihya edecek bir oyun arıyorsanız kesinlikle kaçırmayın.

Brothers: A Tale of Two Sons :

Bu oyun öyle bir oyun ki, içinde tek bir kelime konuşulmadığı halde meramını oldukça açık bir şekilde anlatıyor. İki kardeşin babaları için yapamaycakları şey olmadığını gösteren ve kardeşlik bağlarını anlatan bu oyunu kaçırmayın.

Oxenfree :

5 gencin yaşadığı paranormal olayları anlatan Oxenfree tam olarak “hikaye odaklı” bir oyun. Oyunun %90 ı dialoglardan ve tercihlerden oluşuyor. Gerçekten iyi bir İngilizceniz ve sabrınız yoksa sıkılabilirsiniz.

Mark of the Ninja:

Klei imzalı bu yapım -sanırım söyleme cürretini göstereceğim- hayatımda oynadığım en iyi gizlilik oyunlarından bir tanesi. Ninja olmanın ne demek olduğunu bana göre kelimesi kelimesine yazan bu oyunu sakın ama sakın kaçırmayın, üzülürsünüz.

Broforce:

Dünyanın en kaslı oyunlarından birine hazır mısınız?! Dünya sinema ve dizi tarihine damgasını vurmuş karakterlerin tek bir potada eritildiği, aksiyon ve maceranın tavan yaptığı arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz bu oyunu kaçırmayın!

The Flame in the Flood:

Normalde hayatta kalma oyunlarından nefret eden bana bile bu türü az çok sevdiren, müziklerinden tutun da görselliğine kadar fazlasıyla başarılı bulduğum bu oyunda yanımıza aldığımız köpeğimizle sel felaketinden, vahşi doğadan kendimizi sakınıyoruz.

ABZÛ:

Genellikle oyunlar suyun üstündeki güzelliklerden bahseder ancak ABZÛ tercihini suyun altındaki güzelliklerden yana kullanmış. Eğer siz de sualtı yaşamını seviyor veya merak ediyorsanız bu rahatlatıcı hikayeye kesinlikle ortak olun.

Evet geldik şimdi fasulyenin faydalarına. Yazıyı bitirmeden önce sizinle biraz sayılar hakkında konuşmak istiyorum. Bu listedeki 10 oyunu birden almak isteseniz cebinizden çıkacak para tam olarak 88.65 kuruş. İçinizden belki “öh, yok artık bu ne” dediniz gibi ancak Lord Gaben bizi kutsadığı için aslında bu fiyat fazlasıyla uygun bir fiyat sanırım. Ülkemizin ekonomik durumunu göz önüne aldığımızda doların fazlasıyla yüksek olması biz oyuncular için çok büyük bir dezavantaj. Ancak eğer indirimler olmasaydı ve listedeki bu 10 oyunu almak isteseydiniz cebinizden çıkacak para tamı tamına 249 (ikiyüzkırkdokuz) lira olacaktı. Yani kış indirimleri sayesinde kelimenin tam anlamıyla 160.35 lira fazladan ödemekten kurtuluyoruz bir bakıma. Indie Avcısı’nın listesi bunlardı, umarım beğenmişsinizdir. Bir sonraki indirimlerde farklı bir liste ile görüşünceye dek hoşçakalın!

Not: Tabii hoşçakalın dedim diye diğer indirimlere kadar bir yere kaybolmayın, o zamana kadar yayınlanacak bir sürü inceleme var yahu.. Onlara da bakın..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: